Akvária.cz

Akvarijní krmiva a hnojiva SwissMed Formula
Krmiva a hnojiva vlastní produktové řady

Prémiová krmiva vlastní produkce

Zdaleka se nejedná jen o “další granulové krmivo na trhu”, právě naopak. Žádné dostupné krmivo na trhu nesplňovalo tak úplně naše představy a my jsme chtěli vyvinout něco jiného – a rozhodně se to povedlo! Hlavní vlastnosti našeho krmiva jsou obsaženy už v názvu: “Swiss” proto, že zásadním prvkem krmiva jsou alpské bylinky přímo ze srdce Švýcarska, “Med” pak proto, že naše směs není jen krmivem, ale také léčivým a preventivním prostředkem, který zlepšuje a pomáhá udržet kondici Vašich ryb.

Řada akvarijních krmiv Akvária.cz SwissMed Alpine Herbs

Řada SwissMed Alpine Herbs obsahuje produkty ve speciálním složení, které je světově unikátní a kde hrají důležitou roli alpské bylinky. Tato řada je dokonale vyvážená a má zásadní pozitivní vliv na zdraví, kondici a vybarvení akvarijních ryb.

Řada akvarijních krmiv Akvária.cz SwissMed Proteine Rich

Řada SwissMed Proteine Rich obsahuje krmiva s jen těmi nejlepšími surovinami, které jsou dobré pro masožravé ryby. Nízký objem tuků a vysoce nadstandardní obsah proteinů činí krmiva této řady jasnou volbou pro dokonalou kondici cichlid.

Série určená speciálně pro cichlidy pokrývá kompletní potřeby všech druhů ze všech biotopů. Většina dostupného krmiva je založena na levných krmných směsích, které obsahují příliš mnoho tuků. Jsou určeny pro chovatele v rybích farmách, kdy je cílem rybu co nejrychleji vykrmit aby byla prodejná na trhu. To není náš přístup. Naším cílem jsou zdravé a dlouho žijící ryby a suroviny špičkové kvality. Vlastně všechny naše suroviny jsou ve kvalitě určené pro lidskou spotřebu.
Pro všechny ryby všech velikostí, sladkovodní, či mořské. S obsahem léčivých bylinek – ano v krmivech máme léčivé bylinky – zjistili jsme totiž, že léčivé látky z nich jsou velmi prospěšné rybí imunitě.
Směsi pro planktono-žravé a řaso-žravé ryby obsahují řasy Spirulina a Chlorella, se kterými se setkáte i v našich lékárnách.

Speciální sady hnojiv a krmiv podle zaměření

SADA SWISSMED
NANO

SADA SWISSMED ROSTLINKY

SADA SWISSMED NATURE AKVÁRIUM

SADA SWISSMED DEGUSTAČNÍ KOLEKCE

SADA SWISSMED HOSTINA PRO CICHLIDY

Prémiová hnojiva vlastní produkce

Během naší dlouholeté praxe se stavbou, provozem a údržbou stovek špičkových akvárií jsme mnohokrát vyzkoušeli všechny dostupné produkty na hnojení rostlin a úpravu akvarijní vody. Víme přesně, jaké chemické složení je nejlepší a které kombinace fungují nejlépe. Víme, že ty nejlepší přípravky jsou příliš finančně náročné a ty dostupné naopak neobsahují vše, co bychom pro ideální provoz akvária potřebovali. Rozhodli jsme se tedy přetvořit naše know-how do ucelené řady produktů, které tato naše kritéria beze zbytku splňují. Uvedli jsme tedy na trh řadu hnojiv a přípravků SwissMed. Základem řady jsou univerzální hnojiva Step 1 a Step 2. Tato komplexní hnojiva pokrývají kompletní potřeby většiny akvárií. Abychom maximálně zjednodušili orientaci v problematice hnojení, namíchali jsme dvě směsi, jedna je určena pro začátek a druhá pro celý další život akvária.

Jednodušší už to být nemůže. Step 1 je speciálně namíchaná směs živin pro první měsíce po založení akvária. Nemusíte přidávat nic jiného, toto komplexní hnojivo pokryje potřeby rostlin dokonale.

V akváriu starším než tři měsíce již rostliny potřebují více makroprvků a Step2  je tedy bohatší na dusíkaté látky, fosfáty a další důležité živiny. Lze jej používat stále, po celou dobu života akvária.

Pro odborníky nabízíme univerzální přípravky, které skvěle doplňují speciální prvky v podobě dusíku (N), fosfátu (P), draslíku (K) a železa (Fe). Najdou uplatnění v případě, že některé specifické prvky v akváriu schází. 

Voda, která teče z vodovodního kohoutku není vhodná pro okamžité použití v akváriu. Přidáním přípravku Chlorine Safe se během několika vteřin chlor a další nebezpečné látky neutralizují. Přípravek Black Water nám pomáhá napodobit prostředí v tropických vodách. Jde o výluh z madlovníku, s desinfekčím účinkem, bohatý na přírodní třísloviny. Pomáhá udržet zdraví ryb i krevetek a přirozeně potlačuje řasu v akváriu.

Základním stavebním prvkem rostlin je uhlík. Nemáte-li v akváriu nainstalován systém pro distribuci plynného CO2, je nejjednodušším způsobem dodávání uhlíku takzvaný “tekutý uhlík nebo-li tekuté CO2”. Při pravidelném přidávání do akvária je jasně patrný pozitivní účinek na zdraví a prosperitu rostlin, navíc pak dochází k potlačení některých druhů řas.